Instagram’dan Video İndirme

Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta olan Instagram uygulaması hemen hemen her kesimden ve her yaş grubundan insanın dikkatini çekmektedir.  Fotoğraf ve video paylaşımları son derece önemli olmakta ve kullanıcılar bu paylaşımlar ile Instagram takipçilerini arttırmak istemektedir.

Bahsi geçmekte olan sosyal medya platformunda kimi zaman belli başlı videolar ve resimler popüler olmakta ve milyonlarca kişi tarafında izlenmekte ya da beğenilmektedir. Bu durumda anlatılmakta olan gönderileri kendi takipçileri ile paylaşmak ya da daha başka yerlerde kullanmak isteyen kişilerin sayısı da son derece fazla olmaktadır. Ancak Facebook’ta olduğu mevcut bir paylaşımı site üzerinden direk olarak paylaşmak mümkün olmamakta, yalnızca kendimizde bulunan verileri Instagram’da paylaşma olanağımız mevcut olmaktadır. Bu yüzden de beğendiğimiz video ya da resimleri indirmeden paylaşmak söz konusu değildir.

instagramdaki videolar indirilir mi?

Instagram’daki Videolar İndirilir Mi?

Kendi profilinizde Instagram takipçileriniz için paylaşmak için ya da daha başka yerlerde kullanmak amacı ile video indirme işlemi yapmak mümkündür. Bunun için tercih edebileceğiniz yol ve yöntemler ise şunlardır.

  • Instagram üzerinden beğendiğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz bir videoyu indirmek istiyorsanız ilk olarak kullanmakta olduğunuz cihazınıza “Instasave” uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Bu uygulama tamamen veri indirmek için kullanılmaktadır.

Bahsi geçen bu uygulamayı indirdikten sonra yeniden Instagram’a girmeniz ve indirmek istediğiniz verinin paylaşım URL’sini kopyalamanız gerekmektedir. Bundan sonraki aşamada ise kopyaladığınız bağlantıyı yeniden Instasave uygulamasını açarak oradaki bölüme yapıştırmalısınız. Bu şekilde dilediğiniz tüm video ve fotoğrafları indirebilirsiniz.

  • Eğer kullanmakta olduğunuz cihazınıza herhangi bir uygulama yüklemeksizin video ya da fotoğraf indirme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bunun için yapacağınız işlemler de son derece kolaydır.

İlk olarak yine Instagram’a girmeniz ve yine indirmek istediğiniz gönderinin bağlantısını ya da diğer bir deyiş ile paylaşım URL’sini kopyalamanız gerekmektedir. Daha sonra bahsi geçen bu bağlantıyı yapıştırmak için savedeo internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Bu siteye girdiğiniz zaman oradaki gerekli olan bölmeye, kopyaladığınız linki yapıştırmanız daha sonra da indir sekmesine tıklamanız, bahsi geçen gönderiyi cihazınıza yüklemek için yeterli olacaktır.