Instagram’dan Nasıl Alışveriş Yapılır?

Bu yazımızda “Instagram’dan Nasıl Alışveriş Yapılır?” sorunuzu cevaplamaya çalışacağız. Instagram’dan alışveriş hakkında bazı ipuçları vereceğiz.

İnternet artık hayatımızın bir parçası olmakla kalmayıp nerede ise merkezine yerleşmiştir. Artık hemen hemen her işimizi internet aracılığı ile yapmaktayız. Bunların başında ise online alışverişler gelmektedir. Online alışveriş deyince akla ilk gelen yerlerden biri de Instagram’dır. Bu site aslında sosyal paylaşım amacı taşısa da satış yapan sayfaların fazlalığı nedeni ile pek çok kişi online alışverişler için tercih etmektedir.

Instagram’dan Nasıl Alışveriş Yapılır?

Instagram Alışveriş Sayfaları

Instagram takipçileri biriktirmek ve bu takipçilere belli başlı ürünler satmak amacı ile açılmış işletme hesapları her geçen gün artsa da pek çok kişi bu yerlerden nasıl alışveriş yapacağını bilememektedir. Eğer siz de adı geçen sosyal medya platformu üzerinden beğendiğiniz bir ürünü ya da hizmeti almak istiyorsanız aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Instagram’dan Alışveriş Yapmak İsteyen Kişiler İçin İpuçları

Instagram’dan Alışveriş Yapmak İsteyen Kişiler İçin İpuçları

  1. İlk aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli husus güvenilir sayfalardan alışveriş yapmaktır. Bunun için talep ettiğiniz ürünü satan birkaç farklı sayfa tespit edip aralarından en güvenilir olanı seçmenizi tavsiye ederiz.
  2. Daha sonra bu sayfalar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bunun için tercih edebileceğiniz yollardan biri DM atmak olsa da pek çok sayfa Whatsapp ile sipariş almayı tercih etmektedir,
  3. Sipariş verir iken alacağınız ürüne dair tüm detayları belirttiğinizden emin olun (renk, beden, ebat ya da olabilecek tüm bilgiler),
  4. Yapacağınız ödeme şekli konusunda bilgi alın. Kimi sayfalar direk olarak kredi kartından ödeme almakta, kimisi de kapıda ödemeli olarak çalışmaktadır. Bu seçenekler arasından kendinize en uygun olanı seçin ve ürünü almadan bu konu ile alakalı olarak satıcıdan bilgi alın,
  5. İade ve değişim olanağı sunan sayfaları tercih edin. Kimi zaman kendinize en uygun ürünü sipariş etseniz dahi söz gelimi beden uyumsuzluğu ya da ufak defolar gibi problemler çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı mutlaka iade ve değişim konusu hakkında bilgi alın. Mümkünse bu imkânı sunmayan sayfaları tercih etmeyin.
  6. Ürününüzü aldıktan sonra sayfaya geri dönüş yaparak hizmet kalitesini arttırmak adına katkıda da bulunabilirsiniz.