Instagram’dan Facebook’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Instagram’ı, Facebook’un sahibi satın aldığından bu yana adı geçen bu iki uygulamayı beraber kullanabileceğimiz pek çok farklı ortam ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de Instagram’a yüklediğimiz gönderileri aynı anda Facebook’ta da paylaşmaktır. Bilhassa fotoğraflarını adı geçen iki sosyal medya platformuna da yüklemek isteyen kişilerin sayısı son derece fazla olmakta ve bu kişiler “Instagram’dan Facebook’a fotoğraf nasıl yüklenir?” diye merak etmektedir.

Instagram ve Facebook’a Aynı Anda Resim Yükleme

Sosyal medya platformlarının sayısının her geçen gün artması bir yana bunları aynı kişilerin satın alıp yönetmesi bize farklı şekilde gönderiler paylaşma imkânı sunmaktadır. Instagram takipçisi kazanmak için adı geçen bu sosyal medya platformundan paylaşım yapan kişiler aynı gönderi aynı anda Facebook’ta da paylaşma olanağına sahip olmaktadır. Böylece her iki sosyal medya platformunu da rahatlıkla kontrol edebilmektedir.

Instagram’dan Facebook’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bahsi geçen bu işlemi yapmak için aşağıda belirtilen aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın,
  2. Daha sonra en altta ortada yer alan artı (+) simgesine tıklayın,
  3. Bu simgeye tıkladıktan sonra direk olarak telefonunuzun galerisi açılacaktır,
  4. Galeriden paylaşmak istediğiniz fotoğrafı ya da videoyu seçmelisiniz,
  5. Seçme işlemini tamamladıktan sonra size filtre seçmeniz için bir arayüz açılacaktır. Bu arayüzden gönderinize uygun olan bir tanesini seçerek ileri sekmesine tıklayın.
  6. İşte bu aşamada açılacak olan sayfa üzerinden aşağıda yer alan “Facebook” sekmesine tıklamalı ve ondan sonra paylaşımı yapmalısınız.
  7. Bu sayede gönderiniz hem Instagram takipçilerinize hem de Facabook arkadaşlarınıza ulaşacaktır.

Instagram paylaşımlarınızı yalnızca Facebook üzerinden değil, Twitter ve Tumblr üzerinden de paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya platformları artık birbirine bağlı olarak da kullanılmaktadır. Yazımızın başında da belirtmekte olduğumuz bu durum yalnızca Instagram ve Facebook ile sınırlı olmamakta ve Instagram ile paylaşacağınız tüm gönderileri hem Twitter hem de Tumblr aracılığı ile paylaşma olanağınız bulunmaktadır. Bunun için ise yine yukarıda belirtilmekte olan aşamaları takip etmeniz yalnızca son sekmede Facebook yerine dilediğiniz uygulamaları seçmeniz gerekmektedir.

Gönderilerinizi Facebook’taki arkadaşlarınızla paylaşmaktansa Instagram’daki takipçi kitlenizi arttırmak istiyorsanız. Sitemizden dilediğiniz şekilde size uygun olan paketi seçip Instagram takipçi satın alıp, profilinizin etkileşimini arttırabilirsiniz.