Instagram’da Yorum Yapma Nasıl Kapatılır?

Instagram her ne kadar milyonlarca kişi tarafından tercih edilen bir uygulama olsa da kimi zaman yapılan yorumlar can sıkmakta ya da kimi kullanıcılar direk olarak hiç yorum yapılmamasını tercih etmektedir.  Bu sebepten dolayı da gönderilerini yapılacak olan yorumlara kapatmak istemektedir.

instagram yorum kapatma

Instagram Gönderilerimi Yorumlara Nasıl Kapatabilirim?

Adı geçmekte olan bu sosyal medya platformunda pek çok kişinin temel amacı Instagram takipçi sayısını arttırmaktır. Bu aşamada kendisini takip eden kişilerin tamamını tanımakta olan profillerin sayısı yok denecek kadar az olmaktadır. Bundan dolayı da paylaşılacak olan herhangi bir fotoğraf, video ya da daha başka bir paylaşıma gelecek olan yorumları kestirememekte ve bunun için de kapatmak istemektedir. Kaldı ki yalnızca kendi tanıdıkları ve çevresinden oluşan bir takipçi kitlesine sahip olan kişiler de kimi zaman problem yaşayabilmektedir.

Bu anlatılanların yanı sıra bazı hesap sahipleri yorumlar ile ilgilenemeyecek ya da bunlara cevap veremeyecek kadar yoğun olmaktadır, bazı art niyetli kişiler ise hakaret gibi yorumlarda bulunabilmektedir. Bu sebepten dolayı da yorum yapma özelliğini kapatmak istemektedir. Bilhassa ünlü ya da topluma mal olmuş kişilerin bireysel hesapları bu nedenden dolayı yorumlara kapalıdır.

instagram yorum nasıl kapatılır

Peki gönderiler yorum yapmaya nasıl kapatılır? Siz de yaptığınız paylaşımlara yorum yapılmasını istemiyor ve bu özelliği kapatmayı düşünüyorsanız aşağıdaki aşamaları takip ederek kolayca işlemi tamamlayabilirsiniz.

  1. İlk olarak yapmanız gereken şey kendi profilinize giriş yapmaktır. Bunun için ise ana sayfada en sol alt köşede mevcut olan simgeye tıklamanız yeterli olacaktır.
  2. Bundan sonraki aşamada ise yapmış olduğunuz paylaşımlar arasından yoruma kapatmak istediğiniz bir tanesini seçmeli ve onu açmalısınız.
  3. Açmış olduğunuz bu gönderinin sağ üst kısmında alt alta üç nokta yer almaktadır. Bu simgeye tıklamalısınız.
  4. Bu işlemden sonra bir pencere açılacaktır. Bu pencere üzerinden “yorum yapmayı kapat” sekmesine tıklamanız bahsi geçen işlemi tamamlamanız için yeterli olacaktır.

Anlatılmakta olan bu aşamaları takip etmek suret ile paylaşmış olduğunuz tüm gönderileri yoruma kapatabilirsiniz. Eğer isterseniz yine aynı şekilde ilerleyip “yorum yapmayı aç” sekmesi ile yeniden yorum almaya da başlayabilirsiniz.