Instagram’da Nasıl Anket Yapılır?

Her geçen gün popülerliği daha da artmakta olan Instagram, kullanıcılarına yeni güncellemeler ile gelmekte ve pek çok farklı olanaklar sunmaktadır. Son zamanlarda yaygın olarak karşımıza çıkan bir başka özellik ise Instagram anketleridir. Bu yeni uygulama kullanıcılar arasında çok beğenilmiş ve sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

instagram anketi yapamıyorum

Instagram Anketi Yapamıyorum

Instagram takipçisi sayısını arttırmak için de kullanılmakta olan bu yeni yöntemi görmeye başlayan kişiler kendi profillerinden de anket yapmak istemektedir. Ancak bu işlemi nasıl yapacağını bilemeyen kişilerin sayısı da son derece fazladır.

Siz de bahsi geçen bu anketi yapmak istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki basamakları takip ederek son derece kolay bir şekilde paylaşım yapabilirsiniz.

instagram anketi yapma aşamaları

Instagram Anketi Yapma Aşamaları

  • İlk olarak bilmelisiniz ki adı geçen bu uygulama yalnızca story (hikaye) kısmında geçerlidir. Yani normal olarak profilinizde anket yapmanız mümkün olmamaktadır. Bu sebepten anasayfada sol üst köşede yer alan profil resminize tıklayarak story ya da diğer bir deyiş ile hikaye kısmına giriş yapmalısınız.
  • Bu kısma girdiğinizde direk olarak kameranız açılacaktır. Dilerseniz anlık olarak çektiğiniz bir resmi kullanabilirsiniz. Ancak daha önce çekmiş olduğunuz ve galerinizde mevcut olan bir fotoğrafı paylaşmak istiyorsanız ekranı yukarı doğru çekerek galerinize ulaşabilirsiniz.
  • Bilmelisiniz bir fotoğraf ya da görüntü kullanmadan anket yapmanız mümkün değildir. Hiçbir şey istemiyorsanız bile en azından bir siyah arka plan kullanmalısınız.
  • Daha sonra sağ taraftaki gülücük simgesine tıklamalı ve oradan da anket kısmını seçmelisini
  • Bu aşamadan sonra fotoğrafınızın üstüne yazı yazıp soru sorabilirsiniz. Normal koşullarda cevaplar kısmında “evet “ve “hayır” yazsa da siz cevaplar kısmını da değiştirebilir ve istediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Ancak karakter sınırlaması olduğunu da bilmelisiniz.

instagram anket ve takipçi

Instagramda Anket Yapmak Takipçi Sayısını Arttırır Mı?

İnsanlar genel olarak yeniliklerden ve farklı şeylerde hoşlanırlar. Bu sebepten dolayı yapacağınız anketler Instagram takipçilerinizin dikkatini çekecektir.

Ancak bu aşamada yapacağınız anketlerin konuları ve dikkat çekici olup olmaması da önemlidir. Söz gelimi futbol ile alakalı paylaşımlar yapan bir sayfanız varsa ancak siz “Eşime doğum gününde ne almalıyım?” ya da bunun gibi konu dışı paylaşım yaparsanız bu takipçi kazandırmaz aksine azaltabilir.