Instagram’da İkinci El Satış Sayfaları

Son günlerin en popüler uygulaması instagram’da ikinci el satış sayfalarıyla karşılaşmaktayız. Peki bu sayfalar nasıl kullanılıyor, güvenilirmidir bu yazımızda bunu paylaşacağız. Sosyal medya uygulamaları her geçen hayatımızı daha fazla etkilemekte ve kimi zaman yalnızca bir sosyal ortam olmayıp daha farklı konularda da bize hizmet vermektedir. Bunlar arasında akla ilk gelen adı geçen yerler aracılığı ile para kazanmaktır. En çok tercih edilenlerden biri ise Instagram’dan para kazanmak amacı ile satış yapmaktır.

Instagram’da Satış Yapan Sayfalar

Instagram takipçisi kazanarak bunlara satış yapan yerlerin sayısı her geçen gün artmakta ve bunlardan her biri farklı farklı konseptlerde hizmet vermektedir. En çok dikkat çeken yerler arasında ise ikinci el ürün satan yerler bulunmaktadır. Çünkü adı geçen bu yerler birbirinden farklı amaçlara hizmet eden pek çok değişik ürünü oldukça uygun fiyatlara satmakla kalmayıp, mevcut olan ürün portföyünü genişletmek adına Instagram takipçilerinden de mal almaktadır. Başka bir deyiş ile söz konusu olan bu sayfalardan hem ürün alabilmekte hem de bu sayfalara ürün satabilmektesiniz.

instagram satış sayfaları

Instagram Satış Sayfaları Ne Kadar Güvenilir?

Adı geçmekte olan bu sosyal medya platformu üzerinden parasal işler yapan yerler oldukça fazladır. Bunlar arasından tercih yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli özellik ne denli güvenilir olduklarıdır. Özellikle ikinci el ya da başka bir deyiş ile kullanılmış eşya satan yerlerden alışveriş yapar iken ekstra özen göstermek gerekmektedir. Çünkü bu yerlerden ayıplı, defolu ya da arızalı mal satın alma ihtimaliniz son derece yüksektir. Bu sebepten dolayı daha kaliteli bir alışveriş için dikkat etmeniz gereken konuların başında şunlar gelmektedir;

  1. Mümkün olduğunca işletme hesaplarından alışveriş yapmaya çalışın. Çünkü gerektiği zaman bu hesaplar ile iletişime geçmek çok daha kolay olmaktadır.
  2. Alışveriş yapacağınız sayfanın takipçi sayısı, görüntülenme sayısı ya da beğeni sayısına dikkat edin. Bu veriler sayfanın güvenilirliği hakkında size ip uçları verecektir.
  3. Tercih ettiğiniz site üzerinden daha önceden alışveriş yapmış olan kullanıcıların yorumlarını ve tavsiyelerini dikkate alın. Bu yorum ve tavsiyeler size ciddi anlamda yol gösterecektir.

Bu konularda dikkatli olarak yaptığınız alışverişleri sorunsuz bir şekilde tamamlamanız kuvvetle muhtemeldir.