Instagramda Arşivlenen Videoyu Geri Getirme

Instagram, güncellemesiyle yeni bir özellik ekleyerek “arşivleme”yi kullanıcılarıyla buluşturdu. Ancak bir anlık kararla videolarını arşivleyen kişiler “instagramda arşivlenen videoyu geri getirme” konusunda problem yaşıyorlar. Hemen size arşivlenen videolar nasıl geri getirilir gösterelim.

Instagram Video Arşivleme

İnstagram profilimizde dilediğimiz bir videoyu nasıl arşivleyebiliriz ilk etapta onu gösterelim.

Öncelikle instagram profilimize giriyoruz.

instagram video arşivleme

Hangi video ya da fotoğrafı arşivleyeceksek onun üzerine tıklıyoruz ve sadece o gönderinin olduğu sayfa uygulamamızda açılıyor.

instagram video arşivleme 2

Sonrasında hemen sağ üst bölümde bulunan “…” şeklindeki işarete tıklıyoruz.

instagram video arşivleme 3

Tıkladığımızda karşımıza birçok seçenek çıkıyor. Bu bölümden en üstte bulunan “Arşivle” kısmını tıklıyoruz.

video arşivlendi

Profilimizi kontrol ettiğimizde artık arşivlediğimiz gönderinin gözükmediğini görebilirsiniz. Bu gönderi profilimizde artık gözükmüyor fakat dilediğimiz zaman tekrar ekleyebileceğiniz. Hemen nasıl yaparız onu anlatalım.

Instagram Arşivlenen Videolar Nerede?

arşivlenen videolar nerede

Profilimize girdiğimizde, hemen yukarıdaki kırmızı yuvarlak ile işaretlediğimiz kısıma tıklayarak arşivlediğiniz gönderilere ulaşabilirsiniz. Genellikle burası boş gözükünce insanlar panik oluyor ve arama yaparak bu gibi sayfalara geliyorlar. 🙂

Hemen sizi rahatlatalım, eğer sayfa boş ise arşivlenen hikayeler bölümünde kalmıştır.

instagram arşivlenen videolar

Yukarıki resimdeki gibi bir sayfa görüyorsanız, kırmızı yuvarlak içerisinde alana tıklayınız. Sonrasında seçenekler arasından “Gönderiler” kısmına tıklarsanız, profilinizde paylaşıp sonradan arşivlediğiniz tüm gönderilerin burada olduğunu göreceksiniz. 🙂

Instagramda Arşivlenen Videoları Geri Getirme

Yazımızı adım adım takip ettiyseniz, yapmanız gerek tek birşey kaldı. Sonrasında instagramda arşivlenen videoları geri getirmiş olacaksınız. Yukarıdaki seçenekten “Gönderiler”i seçtiğinizde arşivledikleriniz aşağıdaki gibi gözükecektir.

instagram arşiv geri getirme

Sonrasında arşivden geri getirmek istediğimiz videonun üzerine tıklıyoruz.

instagram arşivden video geri getirme

Hemen yukarıda işaretlediğimiz gibi sağ üst kısıma tıklayarak seçenkler arasından “Profilde Göster” bölümüne tıklıyoruz. Eğer “Sil” kısmına tıklarsak artık gönderimiz geri getirelemek şekilde arşivden de silinecektir.

Instagram video arşivleme ve arşivlenen videoyu geri getirme gibi soruları bu yazımız ile yanıtlamak istedik. Hepinize bol takipçili günler diliyoruz. Eğer instagramda takipçilerinizin ya da beğenilerinizin daha da artmasını istiyorsanız, takipci.com.tr sitemizden paketlerimizi inceleyebilirsiniz. Görüşmek üzere. 🙂