Takipçi Sayınızı Arttırarak Instagram’da Dikkat Çekin

Bir çok kişi Instagram’da takipçi sayısını arttırmak hakkında konuşur oldu. Peki nedir bu Instagram, nasıl kullanılır? Instagram takipçi arttırma yöntemleri nelerdir? Tüm cevaplar bu yazımızda.

Instagram ilk olarak Iphone için yapılmış ücretsiz bir fotoğraf paylaşma hatta çektiğiniz fotoğrafları düzenleme uygulamasıdır. İki girişimcinin birlikte kurduğu Instagram artık android uygulamalı tüm cihazlarda kullanabilmektedir. Ünlülerin çektikleri her fotoğrafı, özel bir anlarını, giydikleri bir kıyafeti, gittikleri bir mekânı hatta yedikleri bir yemeğin bile fotoğrafını çekerek bu uygulama üzerinden paylaşamaya başlamasıyla birlikte instagramı takip edenlerin sayısı da bir anda çığ gibi büyümeye başladı.

Instagram Nasıl Kullanılır?

Peki, bu uygulama nasıl mı kullanılıyor? Önce android uygulamalı cihazınıza telefonunuza bu uygulamayı indirerek işe başlayabilirsiniz. Ardından cep telefonunuzla bir fotoğraf çekersiniz sonra Instagram uygulamasının size sağladığı özel efektlerle fotoğrafınızı şekillendirebilir, isterseniz de hiç bir müdahalede bulunmadan da paylaşabilirsiniz.

Fotoğrafı şekillendirme konusunda da kısa bir bilgi vermek gerekirse, örneğin Instagramda yayınlamak istediğiniz fotoğrafı çektikten sonra bu uygulamanın kullanıcılarına sunduğu siyah beyaz fon ayarlama, renkleri daha da canlandırma ya da renk değiştirme gibi özellikler bunlardan sadece bir kaçı, bu özellikleri kullandıktan sonra Instagramda yayınlayabilir hatta aynı anda Facebook, Twitter gibi diğer sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşabilirsiniz.

Instagram dünyada o kadar çok sevildi ki, zaten kısa sürede bu kadar fazla kullanıcı sayısına ulaşması da bunu açıkça gözler önüne seriyor. Şuan dünya üzerinde ortalama 27 milyon kullanıcısı bulunan ınstagramın hem androıdli hem de ioslu cihazlarda da kullanılabiliyor olması uygulamanın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamıştır. Bu sayede kullanıcı sayısını da katladığını söylemek mümkündür. Bir Instagram hesabı olan kişinin, bir ünlünün ya da sıradan bir insanın bu ortamda önemsediği ilk kriter Instagram takipçi arttırma durumudur.

Instagram Takipçi Arttırma Nedir?

Öncelikle şunu söyleyelim bu konuda ayrıca hizmet verem internet siteleri var. Bu sitelerle iletişime geçtiğiniz takdirde, size bu hizmeti sunacaklardır. Belli bir ücret karşılığında istediğiniz süre boyunca paylaştığınız fotoğraflarınız hem beğeni alacak hem de takipçi sayınız istediğiniz ölçüde artacaktır.
Sosyal medya çağında yaşadığımızı düşünürsek, bu ortamda takipçi sayınızın fazla olması ve fazlaca beğeni almanız demek, insanların size bakış açısındaki ölçütü demektir. Dolayısıyla Instagram takipçi satın alarak sosyal platformlardaki popülerliğinizi ve tanınırlığınızı artırabilirsiniz.

instagram takipçi arttırma

Ne kadar çok takipçi o kadar daha çok etkileşim demektir. Bu konuda sadece ünlülerin destek aldığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Çünkü artık sosyal medyanın, bu tarz paylaşım sitelerinin gücünün farkında olan sıradan bir bireyde bu yolla bir anda bu platformda en çok konuşulan kişi olabiliyor. Popülerlikten ve ilgiden hoşlanan insanlar için sosyal medyada tanınıyor olmak çok büyük bir ayrıcalıktır. Gün içinde sürekli farklı fotoğraflarını paylaşarak, aktif olarak kullandığı Instagram sayesinde amacına ulaşabilmektedir.

Ayrıca bu uygulama ile fotoğrafını çektiğiniz eski herhangi bir objenin yine bu uygulamanın sunduğu photoshop ya da benzeri özellikleri sayesinde birkaç saniye içinde son derece profesyonel bir fotoğrafa dönüşebiliyor. Android ya da ios uygulamalı telefonu olan herkesin elinizin altında bulunan bu uygulama sayesinde artık herkes birer fotoğraf sanatçısıymışçasına ilgi çekici fotoğraflarını sosyal medyada paylaşabiliyor.

İlle de bir insanın fotoğrafını çekmeniz gerekmiyor, bir ağaç, bir ayakkabı, bir hayvan ya da hoşunuza giden herhangi bir manzara resmini çektikten sonra o resmi istediğiniz şekle sokarak kendi Instagram hesabınızda paylaşabilir ve altına alacağınız yorumlarla da takipçileriniz ile aranızda güzel bir iletişim oluşabilir. Paylaşımların yeni iletişimlere gebe olduğunu unutmamak gerek.