Instagram Sarahah Nedir? Nasıl Yapılır?

Son günlerde bir çok instagram profilinde karşımıza çıkan Sarahah Nedir? Nasıl Yapılır? diye soranlardan mısınız? Bu yazımızda size tüm detayları ile sorularınıza yanıt veriyoruz.

Gün geçmiyor ki yeni bir sosyal medya uygulaması ortaya çıksın ya da mevcut olan uygulamalara yeni özellikler eklensin. Her bir sosyal medya platformu kendini güncellemekte ya da farklı kullanımlar ile kullanıcılarının dikkatlerini üzerine çekmektedir. Bu konuda en çok farklılık yaratan yer ise hiç şüphe yok ki Instagram’dır. Yaşlı genç bu siteyi kullanana herkes son derece farklı özellikler keşfetmekte iken son günlerde en çok popüler olan uygulama Sarahah hesabı açıp Instagram’a bağlamaktır.

instagramdaki sarahah nedir

Sarahah Nedir?

Son günlerde Instagram kullanmakta olan pek çok kişinin biyografisine baktığımız zaman bir Sarahah uzantısı paylaştığını görmekteyiz. Bahsi geçen bu yerde söz konusu uzantıları görmesek bile takip ettiğimiz kişilerin hikayelerinde Sarahah üzerinden sorulan sorulara verdiği cevapları görmekteyiz. Bu durum hali hazırda adı geçmekte olan bu uygulamayı kullanmayan kişilerde merak uyandırmakta ve ne işe yaradığını merak etmektedir.  Bu sebepten dolayı “Nedir bu Sarahah?” sorusuna cevap vermek adeta bir ihtiyaç halin gelmiştir.

İlk aşamada söylemeliyiz ki adı geçen bu uygulama bir internet sitesidir ve bu siteye giriş yapan herkesin kendi profili oluşmaktadır. İşte Instagram biyografilerinde gördüğünüz o linkler ya da uzantılar söz konusu kişilerin profillerine ulaşmamızı sağlamaktadır.

sarahah'ın amacı nedir

Sarahah linklerini paylaşmanın amacı nedir?

Bu sorunun cevabı Sarahah’ın kuruluş amacında gizlidir. Bu uygulamada herhangi bir kişinin profiline giriş yaparak o kişiye kimliğiniz belli olmadan sorular sorabilirsiniz. Buradan da anlayacağınız üzere bu profilleri paylaşan kişiler Instagram takipçilerinin kendilerine soru sormalarını istemektedir. Daha sonra bu soruları ve cevaplarını hikaye kısmında paylaşmaktadır.

Gençler arasında adeta bir salgın gibi yayılan bu uygulamanın hızla popüler olmasının en temel sebebi kimliği gizli tutarak soru sorma özelliği taşımasıdır. Bu uygulama hem gizemli olduğunda hem de son derece farklı ve eğlenceli sorular ile karşılaşıldığından dolayı yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Ancak kimliğinin anlaşılmayacağını bilen kişiler tarafından kimi zaman kötü amaçlar ile de kullanılmaktadır. Uygunsuz, müstehcen ya da tehdit içeren paylaşım ve sorular ile karşılaşıldığı için çok da tavsiye edilen bir uygulama olmamaktadır.