Instagram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram profilinizi gizlemek istiyor fakat bunun nasıl yapıldığını bilmiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızda kolay şekilde instagram profil gizlemeyi anlattık.

instagram profil gizleme

Instagram sosyal medya uygulamalarının başında olup, arkadaşlarınızı takip edebilir ve Instagram takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Video ve fotoğraf paylaşımına olanak sağlayan Instagram, herkese açık bir mecra olduğundan istediğiniz ya da istemediğiniz birçok kişi ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa Instagram profilinizi gizleyebilirsiniz.

Instagram Profili Gizlenince Ne olur?

Profiliniz gizlendikten sonra hesabınızı görmesine izin vermediğiniz kişiler videolarınızı ve fotoğraflarınızı göremezler. Ayrıca sizin takipçilerinize ve takip ettiklerinize de ulaşamazlar. Açık profillerde sizi takip eden herkes videolarınızı ve fotoğraflarınızı görebilir. Profiliniz gizliyse biri sizi takip etmek istediğinde önce size onay mesajı gelecektir. Ardından siz onay verirseniz o kişi sizi takip edebilir. Fakat unutmamanız gereken nokta gizli profiller Instagram takipçi sayısını fazla arttıramaz. Birçok kişi gizli profil gördüğünde takip etmekten vazgeçer. Instagram takipçi arttırma gibi bir isteğiniz varsa profil gizlemeniz pek akıllıca olmayacaktır. Fakat instagram takipçi satın al işlemi yaptıktan sonra profilinizi gizleyebilirsiniz.

Instagram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Burada akıllı telefonunuz ile nasıl profilinizi gizleyebileceğinizi anlatacağız. Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve sağda profil sekmesine tıklayın. Burada üst tarafta üç nokta göreceksiniz. Üç noktaya tıklayın ve seçenekler menüsüne geçin. Burada hesabınızla ilgili seçenekleri ve ayarları göreceksiniz. Sayfayı aşağı doğru indirdiğinizde gizli hesap bölümü karşınıza çıkacaktır. Gizli hesap ayarını yapabilmek için açma/kapama işlevi gören bir çubuk bulunmaktadır. Bu çubuğa bir defa tıkladığınızda profiliniz gizli hale gelecektir. Bu yönergeler android cihazlar için sunulmuş olup İOS işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa işlem biraz değişmektedir. İOS işletim sistemli cihazınızla Instagram profilinize girdiğinizde ayar butonuna tıklamalısınız. Buradan yine seçenekler bölümüne geçmeli ve gizli hesap kısmına gelmelisiniz. Aynı şekilde açma/kapama işlevini gören çubuğa bir kez tıkladığınızda hesabınız gizli hale getirilecektir.

Bu yazımızda Instagram profilinizi nasıl gizleyebileceğinizi anlatmaya çalıştık. Bir hususu yeniden tekrarlayacağım. Instagram takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız porfilinizi gizlemek akıllıca olmayacaktır. Birçok kişi gizli profilleri hemen takip etmek istemezler. Bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Instagram takipçi sayınızı arttırmak ve merak ettiklerinizi sormak için bize ulaşabilirsiniz.