Instagram Nasıl Yüklenir?

Kullanıcılarına sunmakta olduğu avantajlar ile dikkatleri üzerine çekmekte olan Instagram uygulamasını indirip telefonuna yüklemek isteyen kişiler de son derece fazladır. Adı geçen bu uygulamayı yüklemek son derece kolay olmaktadır. Bu işlem için yapacağınız her şey ise tüm ayrıntıları ile yazımızda anlatılmaktadır.

Instagram Nasıl Yüklenir İndirilir?

Instagram takipçisi kazanmak ve onlar ile iletişime geçmek için ilk yapacağınız şey kullanmakta olduğunuz cihazınıza adı geçen uygulamayı yüklemektedir. Söz konusu olan bu işlem basit olsa da cihazınızın hangi işletim sistemine sahip olduğu bu aşamada son derece önemli olmaktadır. Bu yüzden ilk olarak bu bilgiye hakim olmanız gerekmektedir.

Android Cihaza Instagram Uygulaması Nasıl İndirilir?

Eğer kullanmakta olduğunuz tablet, telefon ya da diğer cihazlarınız anroid işletim sistemine sahip ise aşağıda belirtilen işlemleri yapmak Instagram uygulamasını indirmek için yeterli olacaktır.

instagram nasıl yüklenir android

  1. İlk olarak cihazınızda hali hazırda yüklü olan “Google Play Store” uygulamasına giriş yapın. BU uygulamaya daha önce giriş yapmadı iseniz bu aşamada sizden gmail adresiniz ve şifreniz Bu sebepten dolayı adı geçen bilgileri yanınızda bulundurun.
  2. Play Store uygulamasına giriş yaptıktan sonra orada mevcut olan arama bölümüne Instagram yazarak aratın. Arama sonuçlarından çıkacak olan bu sosyal medya platformunu “indir” sekmesine tıklamak sureti ile cihazınıza başarı ile yükleyebilirsiniz.

iOS Cihaza Instagram Uygulaması Nasıl İndirilir?

Kullanılmakta olan diğer bir İşletim sistemi ise iOS’dur. Bu sistem yalnızca Apple ürünlerinde kullanılmaktadır. Sizin de cihazınız Apple markasına ait ise anlatacağımız bu yöntem ile Instagram’ı indirebilirsiniz.

instagram nasıl indirilir iphone

  1. Adı geçen bu cihazlara uygulama yüklemek için ise “Apple Store”ye giriş yapmanız gerekmektedir. Bu uygulama da cihazınızda yüklü bulunmaktadır. Yine giriş yapar iken Apple kimliğiniz sorulacaktır. Bu sebepten bu bilgilere hakim olmanız gerekmektedir.
  2. Bahsi geçmekte olan bu uygulamaya giriş işlemini tamamladıktan sonra arama bölümünü uygulamanın adını yazmanız ve çıkan sonuçlara tıklayarak “indir” bölümüne tıklamanız yeterli olmaktadır.

Ancak bilmelisiniz ki Instagram’a girmek için ille de uygulamaya ihtiyacınız olmamaktadır. Tarayıcınız aracılığı ile Instagram.com sitesi üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Instagram hesabınızı açtıktan sonra hiç takipçiniz olmayacaktır. Eğer diğer profillere göre 1-0 önde başlamak istiyorsanız, sitemizden güvenle instagram takipçi satın alabilirsiniz.