Instagram Korku Efekti Nasıl Yapılır?

Birçok kişi özellikle hikaye paylaşımlarında gördüğü instagram korku efektinin nasıl yapıldığının cevabını arıyor. Bu yazımızda instagram efektleri ve tabii ki korku efekti nasıl yapılır bunlardan bahsedeceğiz.

Son derece eğlenceli ve farklı paylaşımlar yapma olanağı sunan Instagram sayesinde sosyal medya kültürümüz her geçen gün daha artmaktadır. Çünkü adı geçmekte olan site devamlı güncellenmekte ve yeni özellikler kazanmaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat çeken ise filtreler olmaktadır.

Instagram Efektleri

Instagram takipçisi kazanmak ya da mevcut olan takipçilerinin devamlılığını sağlamak amacı ile dikkat çekici paylaşımlar yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla kullanılmakta olan söz konusu bu efektlere her geçen bir yenisi daha eklenmektedir. Bunlar arasında video ve fotoğraf filtreleri bir yana hali hazırda galerinizde mevcut olan fotoğraflar için kullanabileceğiniz çıkartmalar da bulunmaktadır.

instagram korku efekti

Pek çok kişi takip ettiği kişilerin profillerinde ya da hikayelerinde bu filtrelerin kullanıldığını görmekte ancak nasıl yapıldığı konusunda fikri olmamaktadır. Bu sebepten dolayı söz konusu efektlerin ya da filtrelerin nasıl kullanıldığını açıklamak yerinde olacaktır.

Instagram Korku Efekti Nasıl Yapılır?

Bahsi geçen bu efektler arasından kimi zaman belli başlı birkaç tanesi ön plana çıkmakta ve daha çok dikkat çekmektedir. Instagram’a gelen yeni güncelleme ile en çok beğenilen ise korku efekti diye de adlandırılmakta olan superzoom adlı efekttir.  Bu efekt sesli bir uygulama olmakta ve bu ses ile beraber çekilmekte olan görüntüye zoom yapmakta yani yaklaşmaktadır.

Peki bu ve diğer tüm efektler nasıl yapılır?

Siz de anlatılmakta olan bu süperzoom efektini ya da diğer efekt ve filtreleri kullanmak istiyorsanız aşağıdaki aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  1. İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra ise sol üst köşede yer alan profil resminize tıklamalısınız.
  2. Bu aşamada kameranız açılacak ve alt kısımda mevcut olan tüm filtre ve efekteler sıralanacaktır.
  3. Bunlar arasından korku efektini seçmek için superzoom bölümünü seçmeli ve onlar arasından da dramatik yazısı gelen kadar ekrana dokunmalısınız.
  4. Bu şekilde söz konusu olan efekt ile istediğiniz görüntüye zoom yaparak video çekebilirsiniz.
  5. Bunun haricinde birbirinde farklı pek çok efekt ya da filtre ile fotoğraf ya da video çekme olanağı yakalayabilirsiniz.