Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Bir çok kişinin merak ettiği konu olan Instagram yeni konum ekleme oluşturma nasıl yapılır bu yazımızda paylaşacağız. Birçok kişi yeni işletmesini etiketleyerek Instagram’da paylaşmak istiyor fakat gözükmediği için paylaşamıyor. Oysaki sadece dakikalar içerisinde Instagram’da yeni konum oluşturmak mümkün.

instagram yeni konum ekleme

Instagram Yeni Konum Nasıl Eklenir?

Instagram yeni konum eklemek için öncelikle bir Facebook hesabınızın olması gerekiyor. Bildiğiniz gibi instagram bir süre önce Facebook tarafından satın alınmıştı. Bu nedenle Facebook üzerinde bulunan tüm konumlar da Instagram uygulamasına geçti. Mesela Instagram’da reklam vermek istiyorsak Facebook üzerinden reklam oluşturabiliyorduk. Aynı bu özellik Instagram’a yeni konum eklerken de geçerlidir.

Instagram Konum Oluşturmak İçin Facebook’a Giriyoruz

Instagram konumu oluşturmak için Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz, yok ise yeni bir hesap açabiliriz. Tek seferlik kullanacağız. Bir kere konum oluşturdukmu bir daha Facebook ile işimiz kalmıyor.

Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra herhangi bir gönderi paylaşmamız gerekiyor. Mesela “Merhaba Facebook” yazıp durumumuza paylaşıyoruz. Fakat paylaşmadan önce buraya konum eklememiz gerekiyor.

Konum bildir seçeneğine tıklıyoruz. Sonrasında istediğim konum burada yok seçeneğine tıklarsanız, yeni bir konum ekleme sayfası çıkacaktır. Buraya eklemek istediğimiz konumun ismini yazıyoruz. Sonrasında ekle butonuna tıklıyoruz. Ekleyeceğimiz konum ile alakalı kategori ve adres gibi bilgiler istenecektir. Bunları da sırasıyla dolduruyoruz.

Kategori ve adres gibi bilgiler sonradan düzenlenememektedir bu nedenle dikkatli şekilde doldurmalıyız. Eğer eklemek istediğimiz konumda bulunmamıza rağmen tam olarak adresi bilmiyorsak konum paylaşmaya izin ver seçeneğinden otomatik olarak adresinizi Facebook çekebilmektedir.

Gönderimize istediğimiz konumu ekledik, sonrasında Instagram’da konum eklemek için bu gönderiyi bir kez de olsa paylaşmamız gerekiyor.

Instagram Yeni Konum Paylaşma

Facebook’ta konumumuzu oluşturduktan sonra Instagram’da yeni konum paylaşmak için yapacağımız ekstra bir şey kalmadı. Çünkü konumumuz Instagram’a da eklendi. Şimdi bir fotoğraf çekelim ve hemen deneyelim. Instagram’da fotoğrafımızı paylaşırken konum ekleme seçeneğinde az önce oluşturduğumuz konumun adresini yazalım. Gördüğünüz gibi artık yeni oluşturduğumuz konumu kolayca paylaşabilmekteyiz.

Bu yazımızda Instagram’da yeni konum ekleme nasıl yapılır sorusunu yanıtladık. Siz de kolay şekilde dilediğiniz yeri artık Instagram’da etiketleyebileceksiniz. Sadece paylaşacağınız video ve fotoğraflar için değil, hikâyelerinize de bu şekilde yeni konum eklemeniz mümkündür.