Instagram Güncellemesi ile Hesabım Kilitlendi

Instagram’a gelen son güncelleme ile adı geçen bu uygulama çok daha kullanışlı ve bir o kadar eğlenceli bir hal alsa pek çok kişinin hesabının kilitlenmesine sebep olmuştur.  Instagram takipçi sayısı milyonlara ulaşan sayfaların dahi bahsi geçen bu sorun ile karşı karşıya kalması çok büyük sıkıntı yaratmış ve pek çok kişi “Instagram güncellemesi ile hesabım kilitlendi ne yapmam gerek?” diyerek yanıt aramaktadır.

Instagram Hesabım Kapandı Ne Yapmalıyım?

Bahsi geçen bu durum Instagram kullanan hemen hemen herkes için bir sorun teşkil etse de bilhassa Instagram takipçisi biriktiren ve onlar aracılığı ile para kazanan kişiler için çok büyük problem oluşturmuştur. Dikkat ederseniz şu anda işletme hesaplarının kapandığını belirten ve de bu konuda çözüm arayan kişilerin son derece fazla takipçisi olan hesaplar olduğunu fark edebilirsiniz.

instagram hesabım kapatıldı

Peki son gelen güncelleme ile neden bazı hesaplar kapandı ve bu durumdan mağdur olan kişilerin ne yapması gerekiyor?

Tahmin edildiğinin aksine bahsi geçen bu durumdan mustarip olan kişilerin Instagram kuralları dışında hareket ettikleri ve bu kuralları ihlal ettikleri için hesaplarının kapandığı doğru değildir. Bu durum ile alakalı olarak yapılan bir açıklama mevcut olmasa da genel kanı güncelleme ile alakalı bir hata oluştuğu yönündedir. Hiçbir ortak özelliği olmayan binlerce hesabın kapanmasına neden olan bu hatanın temeli ise tahmin edilememektedir.

Eğer sizin de bu yönde bir probleminiz var ise yapmanız gereken ilk şey yaşamakta olduğunuz mağduriyeti Instagram’a bildirmektir. Bunun için Instagram kullanan tanıdıklarınızdan yardım isteyebilir ya da ikinci bir hesap açarak iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede kapanan hesabınızın yine aynı takipçi sayısı ile açılmasını talep edebilirsiniz. Buraya tıklayarak instagram yardım sayfasından da direkt olarak instagramla iletime geçmeniz mümkündür.

Ancak milyonlara varan takipçiye sahip pek çok hesap, Instagram ile iletişime geçtiği halde olumlu bir sonuç alamadığı için kendilerine kapanan hesaplarının isim ile yeni bir profil açmaya başlamıştır. Yeni profillerinin reklamlarını vererek eski hesaplarının kapandığını ve açılana kadar paylaşımlarına yeni profil aracılığı ile devam edeceklerini belirten bu kişilerin bir an önce problemlerinin çözülmesini temenni ediyoruz.